Wyjazd nr 5 – Pożar poddasza

17 marca br. o godz 19:45 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym.

Po dotarciu do miejsca zdarzenia okazało się, że pożar został ugaszony w zarodku przez właściciela budynku.

Działania strażaków polegały na dogaszeniu pożaru, usunięciu spalonych przedmiotów z poddasza oraz sprawdzeniu czy nie znajdują się inne zarzewia ognia.

Na wielką pochwałę zasługuje postawa właściciela domu, który mimo niebezpieczeństwa jeszcze przed przyjazdem zastępów straży pożarnej ugasił ogień przy pomocy węża ogrodowego.

Na szczęście była to początkowa faza rozwoju pożaru, dlatego apelujemy aby w sytuacji większego zagrożenia np: bardziej rozprzestrzenionego pożaru, nie narażać własnego życia lecz poczekać na przyjazd strażaków, którzy są ubrani w specjalne niepalne mundury i aparaty ochrony dróg oddechowych.

w działaniach udział brały :

• OSP Lachowice
  • OSP Kuków