OSP Lachowice

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

Wygraliśmy IV Manewry Ratownicze w Hecznarowicach !!!

18 maja 2018 roku drużyna z naszej jednostki wystartowała w IV Manewrach Ratowniczych OSP Hecznarowice. W zawodach wzięło udział 18 jednostek z województwa śląskiego oraz małopolskiego. Organizatorzy przygotowali 10 zadań: wieczór panieński, pożar piwnicy, pomoc Pogotowiu w transporcie poszkodowanego, wypadek na budowie, pożar kuchni, dwójka dzieci uwięzionych na łodzi, sfora dzikich psów atakuje dwójkę rowerzystów, pomoc dla PSP przy gaszeniu samochodu, wypadek samochodowy oraz tor przeszkód. Po zakończeniu wszystkich zadań ok godziny 15 nastąpiło ogłoszenie wyników. Drużyna z naszej jednostki poradziła sobie najlepiej i zajęła 1 miejsce, tuż za nami z minimalna różnicą punktową drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Wieprz, a podium uzupełniła jednostka z OSP Brzeszcze. Dziękujemy wszystkim drużynom za walkę, gdyż poziom w tym roku był naprawdę wyrównany. Dziękujemy także jednostkom z powiatu suskiego, czyli OSP Kuków oraz OSP Sucha Beskidzka Miasto za walkę i reprezentowanie powiatu. W szczególności chcielibyśmy podziękować Bielskiemu Pogotowiu Ratunkowemu, Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej oraz OSP Hecznarowice za świetnie przygotowane manewry, zadania na wysokim poziomie i super zabawę. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok