OSP Lachowice

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

Bezpieczne wakacje ze strażakami – Dzień Otwarty OSP Lachowice

1 lipca o godzinie 14:00 rozpoczął się Dzień otwarty strażnicy OSP Lachowice pod hasłem przewodnim „Bezpieczne wakacje ze strażakami”. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci, warto dodać, że jedna z atrakcji była szczególnie oblegana przez dorosłych 😛 Dmuchane zamki, pokaz sprzętu ratowniczego, przejażdżka wozem strażackim oraz quadem strażackim dzięki druhom z OSP Stryszawa to tylko niektóre z atrakcji. W międzyczasie drużyny z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rywalizowały w Turnieju Pierwszej Pomocy. Zespoły 4-osobowe musiały zmierzyć się z takimi zadaniami jak: krwotok z nosa, przygnieciona noga, ukąszenie przez żmije oraz zatrzymanie krążenia. Drużyny musiały też wykazać się inwencją twórczą i opisać za co uwielbiają swojego opiekuna. Na koniec drużyny wraz z opiekunami rywalizowali we wspólnych konkurencjach. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar, które ufundował wójt gminy Stryszawa Pan Rafał Lasek. Na przybyłych gości czekała kiełbasa z grilla. Dziękujemy za przybycie Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, OSP Porąbka, OSP Stryszawa, OSP Kuków, OSP Hucisko oraz OSP Krzeszów. Do zobaczenia za rok