OSP Lachowice

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIERWSZEJ POMOCY 2017

Już po raz drugi

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ Z PIERWSZEJ POMOCY

rozpoczął

PODBABIOGÓRSKIE ZAWODY RATOWNICZO – GAŚNICZE

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Stryszawa przez blisko 4 godziny zmagali się z 4 zadaniami.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych najlepsze okazało się Gimnazjum w Stryszawie, drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Lachowicach, trzecie miejsce Gimnazjum w Krzeszowie. Podium w klasyfikacji Szkół Podstawowych wyglądało następująco:            1 miejsce SP w Hucisku, 2 miejsce SP w Kukowie, 3 miejsce SP w Kurowie.

W trakcie Turnieju uczestnicy mogli również zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez Policję, który to zaprezentowała Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej.

Pamiętajmy, że nauka pierwszej pomocy jest bardzo ważna już od najmłodszych lat. Dzięki temu turniejowi dzieci w ciekawy sposób mogą sprawdzić swoją wiedzę podczas wykonywania zadań z którymi możemy spotkać się na co dzień.

Mimo iż uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu pierwszej pomocy to po każdym zadaniu, podczas omawiania go przez oceniającego, mogli uzupełnić swoją wiedzę.