OSP Lachowice

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

DZIEŃ OTWARTY OSP LACHOWICE

7 lipca odbyła się kolejna edycja Dnia otwartego OSP Lachowice oraz II Turniej Integracyjny MDP z gminy Stryszawa. Rozpoczęliśmy o godzinie 14:00 od zbiórki młodzieży i podzielenia ich na drużyny. W tym roku odwiedziła nas jednostka z Oravská Polhora na Słowacji. Żeby się bardziej zintegrować, znajomi ze Słowacji dołączyli do drużyn MDP z gminy. Następnie funkcjonariusz Policji wygłosił krótką prelekcje na temat „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Drużyny miały do wykonania 4 zadania, do każdego zadania przystępowały 2 drużyny, które rywalizowały między sobą, która będzie lepsza. Po zakończeniu wszystkich zadań zostały rozegrane dwa mecze w zmodyfikowanej grze w dwa ognie po 3 drużyny. W między czasie przybyli goście mogli obejrzeć samochód techniczny oraz drabinę z KP PSP w Suchej Beskidzkiej, przymierzyć strój ochronny policjanta oraz zrobić sobie zdjęcie na policyjnym quadzie z KP Policji z Suchej Beskidzkiej, spróbować obsługi narzędzi hydraulicznych z OSP Kurów, zobaczyć pokaz siły wodnej przygotowanej przez OSP Kuków, dzieci mogły przymierzyć strój strażacki oraz lać wodą do celu z szybkiego natarcia lub prądownicy oraz mogły doświadczyć przejażdżki wozem strażackim. Goście ze Słowacji przygotowali pokaz bojówki wykonywanej u nich na zawodach, jak można było zauważyć różni się ona od bojówki wykonywanej przez naszych strażaków. Z racji, iż był to turniej integracyjny zwycięzcami została każda drużyna startująca w turnieju Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia za rok